WedaMaja 2025 – koncerty i praca z dźwiękiem

Przedstawiamy zespoły muzyczne i artystów pracujących z dźwiękiem podczas Festiwalu Naturalnego WedaMaja 2025

Trwa wprowadzanie danych i aktualizacja. Zapraszamy niebawem.

Anna Edyta Węgrzynowicz

Pieśniarka, muzykoterapeutka holistyczna, na co dzień zajmująca się terapią dźwiękiem. Ukończyła studia muzyczne na UWM w Olsztynie i Studium Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jako certyfikowany Muzykoterapeuta Holistyczny łączy w swojej aktywności różne sprawdzone metody, aby odblokować  potencjał, który jest w każdym z nas.

Używa instrumentów wysoko wibracyjnych strojonych w 432 Hz, w tym kamertonów terapeutycznych. W terapii dźwiękiem wykorzystuje wiedzę z medycyny chińskiej i pracuje wg zasad 5 Przemian zgodnie z naturalnym cyklem i żywiołami. Jest również praktykiem kwantowej metody Soul Body Fusion oraz autorką warsztatów Joga Głosu „Uwolnij swój głos”. W międzyczasie śpiewa, komponuje, pisze teksty i gra koncerty kamertonowe z YASUNI. 

W wolnych chwilach tworzy biżuterię energetyczną oraz olejki zapachowe.

facebook.com/anna.wegrzynowicz.73
30 maja 2025, g. 20.00
Koncert relaksacyjny „Poza czas i Przestrzeń” – pieśni Duszy

Dźwięki płynące z serca , pieśni intuicyjne pozwalają uwolnić wiele napięć nagromadzonych w ciele oraz uspokoić umysł. W stanie skupienia i głębokiej relaksacji harmonizujemy się na najgłębszym poziomie. Nasze ciało słyszy drgania instrumentów oraz uczucia  które wyzwala ludzki głos  i dostraja się do częstotliwości zdrowia poprzez zasadę rezonansu.

Głos ludzki jako instrument przypomina nam o naszych najgłębszych więziach a śpiew i intonacja  wykorzystywana jest jako terapia uzdrawiająca. Intencją koncertu jest podzielenie  się dobrą energią płynącą z wibracji  dźwięku, głosu i słów, aby z miłością spojrzeć  na siebie i na  otaczający nas świat.

Czas trwania: 50 min. Koncert jest formą relaksacji i może być w pozycji leżącej na karimacie. 

 

SłowOM
Duet małżeński grający muzykę relaksacyjną. Maciej Chachaj, wraz z żoną Moniką, tworzy i wykonuje utwory dla ciała i duszy, w tym także runiczne mantry słowiańskie.

„SłowOM” grają muzykę relaksacyjną i rewitalizującą przy użyciu gitary, śpiewu, instrumentów elektronicznych i etnicznych. Zespół inspiruje się tradycjami dawnych kultur, jak i nowymi ruchami plemiennymi.

youtube.com/@sowom-slavicom6133
31 maja 2025, g. 19.00
Muzyczna magia wendyjskiej runicy – koncert mantr runicznych
Muzyka skomponowana przez Macieja Chachaja z inspiracji książką Tomasza J. Kosińskiego “Runy słowiańskie”, w której autor wyodrębnił ze zrekonstruowanego alfabetu run wendyjskich (zachodnio-słowiańskich) 6 mantr trzygłosowo-znakowych oraz opisał ich znaczenie.

Przekaz, jaki niosą runy jest jednocześnie prosty i głęboki. Znaki te mają nam przypominać o podstawowych prawdach istnienia. Podczas koncertu otuleni w dźwięki zanurzymy się w znaczenie każdej runicznych mantr.

 

SunyaNadam Anandam “Suman”
Mistrz z ośrodka medytacji wedyjskiej Omkaram Nada Himalaya Sound Meditation w Nepalu. Zajmuje się m.in. terapią dźwiękiem z użyciem tradycyjnych instrumentów tybetańskich, jak mise tincha.
web.facebook.com/SunyaNadamAnandam
1 czerwca 2025, g. 15.00
Medytacja Dźwiękiem Mis Himalajskich i Mantr Wedyjskich
Tincha to buddyjski i hinduski instrument rytualny, a także instrument leczniczy. Jest używany w medytacji, aby sprowadzić duszę z powrotem do ciała. Posiada wysoką częstotliwość, która służy do wejścia na wysoki poziom medytacji poprzez przełamanie schematu myślowego.
Używa się go i uderza w określony sposób, a dźwięk nie powinien być zbyt głośny ani zbyt niski, dźwięk i wibracja powinny trwać długo od minimum 8 sekund do 32 sekund. Jest to bardzo ważny instrument do wykonywania rytuałów i modlitw dla Hindusów i Buddystów.
1