"Rodowód Słowian" T. Kosiński

Okładka "Rodowód Słowian"

Rodowód Słowian

 

Autor: Tomasz Józef Kosiński

Kategorie: Książki / historia / historia Polski

Typ okładki: okładka miękka

Wydawca: Bellona

Wymiary: 14.5x20.5 cm

EAN: 9788311150980

Ilość stron: 336

Data wydania: 2017-09-14

Kilka słów o niej z zapowiedzi wydawcy:
"Do niedawna byliśmy skazani na skromne i często trudne do interpretacji źródła pisane, zabytki wydobyte z ziemi przez archeologów czy dociekania językoznawców. Dziś mamy do dyspozycji nowoczesne metody − z badaniami genetycznymi na czele − które poszerzają naszą wiedzę. Tomasz Kosiński jest zdania, że rozdziały poświęcone Słowianom w podręcznikach historii wymagają napisania na nowo. Prezentuje i analizuje różne hipotezy. Ukazuje początki ludów słowiańskich, a także wybranych ludów Eurazji. Tropi też słowiańskie ślady w nazwach geograficznych. To nowe spojrzenie na jeden z najbardziej fascynujących problemów w dziejach Starego Kontynentu. Według autora Słowianie żyją na Nizinie Środkowoeuropejskiej znacznie dłużej, niż do tej pory wydawało się naukowcom.

SKĄD SIĘ WZIĘLI SŁOWIANIE I KIEDY POJAWILI SIĘ W EUROPIE − TE PYTANIA NURTUJĄ WIELU LUDZI , NIE TYLKO W POLSCE. TAJEMNICA POCHODZENIA SŁOWIAN, OD KTÓRYCH WYWODZIMY SIĘ TAKŻE MY, POLACY, JEST CORAZ BLIŻEJ ROZWIĄZANIA ."

Tajemnica pochodzenia Słowian, od których wywodzimy się także my, Polacy, jest coraz bliżej rozwiązania. Tomasz Kosiński, autor popularnonaukowej książki Rodowód Słowian, twierdzi, że rozdziały poświęcone Słowianom w podręcznikach historii wymagają napisania na nowo. Prezentuje i analizuje różne teorie dotyczące genezy i dziejów ludów słowiańskich, a także wybranych ludów Eurazji. Tropi słowiańskie ślady w nazwach geograficznych. Z jego dociekań wynika, że Słowianie, a wśród nich protoplaści Polaków, żyją na Nizinie Środkowoeuropejskiej znacznie dłużej,