Kim jest Tomasz J. Kosiński

Tomasz J. Kosiński

W dobie anonimowego hejtu w Sieci, używania pseudonimów i fake kont, nie swoich zdjęć jako awatarów w profilach, ja jako admin tejże strony zrobię krok w tył i po staromodnemu umieszczam tu swoje CV, żeby było wiadomo who is who.

Jestem przekonany, że nawet w Sieci warto być kimś, a nie anonimem, czyli nikim. Uważam, że nie mam się czego wstydzić, a nawet więcej, mam sporo satysfakcji z tego, co udało mi się osiągnąć do tej pory. Mam też wiele planów i celów, które mam nadzieję jeszcze uda mi się zrealizować.

Póki co piszę książki o Słowiańszczyźnie, redaguję tę stronę i kilka innych np. Wedapedię, piszę artykuły i polemiki z tej tematyki. Tutaj można sprawdzić, które z nich są w jakich światowych bibliotekach: http://slavia-lechia.pl/hastag/worldcat

A tu link do księgarni online Świata Książki, gdzie można je nabyć: https://www.swiatksiazki.pl/catalogsearch/result/?q=Tomasz+Kosi%C5%84ski

Pod tym linkiem natomiast znajdziecie kilka moich, wybranych artykułów: https://independentresearcher.academia.edu/TomaszKosinski

Pisanie książek to moja pasja. Zawodowo zajmuję się natomiast nadzorem i rozwojem wybudowanego przeze mnie niedawno ośrodka wypoczynkowego na Filipinach. W wolnych chwilach podróżuję po świecie, nurkuję, leżakuję. Wychowuję też wraz z moją partnerką Joanną 6 letniego syna Jasia.

Ktoś niedawno zarzucał mi, że jestem człowiekiem znikąd, który się dorwał do pisania książek o Słowianach, by zarobić kasę, bo to teraz modne. Tak się składa, że Słowiańszczyzną interesuję się od najdawnieszych czasów, a jej propagowaniem zajmuję się aktywnie od jakichś 20 lat. Organizowałem wiele słowiańskich imprez i inicjatyw kulturalnych, jak "Festiwal Kultury Słowiańskiej" SLAVIA, Świętojanki, Osada Słowiańska, Kamienne Kręgi, projekt sieciowy nagrodzony certyfikatem PARP "Świętokrzyskie Dni Kupały". Wydawałem i redagowałem przez kilka lat miesięcznik/kwartalnik edukacyjno-krajoznawczy "Nasza Baba Jaga" i kwartalnik "Dedal", którego jeden numer w 2008 roku w całości był poświęcony kulturze słowiańskiej, kiedy jeszcze nie była ona tak modna jak dziś. Miałem też swoją agencję wydawniczą, która przez wiele lat zajmowała się wydawaniem publikacji regionalnych, których kilkanaście przygotowywałem jako redaktor prowadzący.

Tutaj mój krótki biogram umieszczony w moich książkach:

Urodzony w 1970 roku. Kielczanin. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania historyk, etnolog, podróżnik i słowianofil. Uczeń prof. Andrzeja Wiercińskiego, antropologa kultury. Zwolennik metody Bronisława Malinowskiego. Popularyzator idei regionalizmu i dawnej Słowiańszczyzny. Wydawca, redaktor, publicysta. Autor książek „Rodowód Słowian” (Bellona 2017), „Słowiańskie skarby. Tajemnice zabytków runicznych z Retry” (Bellona 2018), „Runy słowiańskie” (Bellona 2019), które cieszyły się dużym powodzeniem. Wykładowca akademicki (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Aktywny społecznik, organizator imprez kulturalnych, wypraw i szkoleń. Pasjonat aktywnej i świadomej turystyki, licencjonowany pilot wycieczek zagranicznych, zwiedził ponad 100 krajów świata na 6 kontynentach. Zna dobrze kilka języków obcych. Obecnie czasowo mieszka na Filipinach, gdzie buduje ekodomki na wynajem zgodnie z ideą życia blisko natury. 

A tutaj link do mojego pełnego, 9-stronicowego CV na Linkedin ku pamięci:

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6634128872352948224

 

Zapraszam na mojego autorskiego fanpage'a na Facebooku https://web.facebook.com/tomaszjkosinski/

Pisz na miala: tamaszek@gmail.com

Dzwoń na Filipiny do mnie +63 956 961 0674 (WhatsUp) 

 

Tomasz J. Kosiński

 

Plikownia
Załącznik Rozmiar
CV Tomasz Kosinski.pdf 424.75 KB